niedziela, 16 marca 2008
Niebieskości i kratka
No dobra. Wracam do formy. Wraca do mnie wena i ochota na projekty niebanalne, co uwielbiam.

Długo chodziłam obok tego motywu... i się doczekał :) Przedstawiam herbaciarkę w błękitach i beżach.
Napis też bardziej brązowy w rzeczywistości niż czarny. I na nowo zachciało mi się "kratkować" :)

Obdarowani uznali, że jest w stylu ... "kafelkowym" ;)

Aha - robiłam zdjęcie w świetle późnopopołudniowym i jakoś błysku lakieru na zdjęciach brak. A był.Zbliżenia:19:41, decokreacje , Decoupage
Link Komentarze (4) »
środa, 12 marca 2008
Filcowe cuda

Dziś otrzymałam link do zdjęć prac pewnej dziewczyny, Polki, która przebywa w Tokio. Podobnie jak my, tak i ona wraz z zaprzyjaźnioną grupką kreatywnych osób tworzą i dzielą się między sobą doświadczeniami.
Zobaczcie zatem jakie cuda filcowe ona tworzy. Barwy, dopracowanie kształtów i przede wszystkim pomysłowość i indywidualizm każdej z tych prac robi ogromne wrażenie.

Już po obejrzeniu kursu Agnieszki Jackowiak nabrałam ochoty na tę formę rękodzieła, ale po tych pracach... muszę spróbować!Link:
Mireille`s felted world

21:58, decokreacje , Inspiracje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 marca 2008
Inspiracje Dalekim Wschodem - pudełko na herbatę
Nadrabiając zaległości sięgnęłam do rozpoczętych już projektów. To pudełko leżało w kącie chyba z rok, zabejcowane na paskudny kolor, który zupełnie mi do gustu nie przypadł i z naklejonym motywem Chinki. Motyw ten to moje eksperymenty z medium transferowym - i nie powiem - eksperyment poszedł całkiem pozytywnie.
A ostatnio nadarzyła się okazja i pomysł jakiś zaświtał, by ukończyć dawno rozpoczętą pracę i tak - ze zmienionym wizerunkiem - pudełko dostało nowe, inspirowane kulturą Dalekiego Wschodu oblicze. Wiem, że aż się prosi by napis był w języku chińskim, ale... obdarowana by nie zrozumiała a osoba dla której to robiłam zażyczyła sobie wersję angielską ;)

Szkoda, że pudełko na zdjęciu nie błyszczy, bo dostało sporo lakieru z połyskiem...
Pod czarnymi motywami złoty, metaliczny domalowany pasek, ranty w środku pudełka również.

10:01, decokreacje , Decoupage
Link Komentarze (2) »
Start! - w końcu :)

Teraz albo nigdy. Bo ile można planować, odkładać w czasie i mieć do siebie pretensje o niespełnione obietnice? :)

Zatem z dniem dzisiejszym otwieram mój deco-kreatywny blog. Moje miejsce, w którym będę dzielić się tym, co we mnie twórcze i co mnie inspiruje. Moje miejsce, które będzie równocześnie mobilizowało do realizowania pomysłów i dzielenia się tym z innymi.

Mam na imię A., a w wirtualnym świecie poruszam się pod pseudonimem Magiczna Chwila.
Kocham tworzyć, cokolwiek, z czegokolwiek. Widzieć efekty powstawania czegoś z niczego. Jestem cała pochłonięta decoupage'iem, a pasja ta sprawiła, że od amatorskiego niewinnego tworzenia przeszłam do poświęcenia się jej zawodowo. Prowadzę w Szczecinie Centrum Hobbystyczne 'DecoKreacje'. Szkolę się nieustannie i szkolę innych, otwierając przed nimi drzwi do świata decoupage i nie tylko. 
Uwielbiam tworzyć pojedyncze niepowtarzalne projekty, choć koleje życia w ostatnim czasie mocno przyhamowały możliwości ichrealizacji. Obiecuję jednak i sobie i Wam, że będę z tym walczyć... bo nie da się rozstać z czymś co się kocha :)

Już wkrótce pierwsze przełamanie lodów ;)

A.

01:31, decokreacje
Link Komentarze (3) »